RB085BGE-60TL
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
RB085BGE-60TL
JLCPCB Part #
C3758936
Package
TO-252GE
Description
1 Pair Common Cathode 300uA@60V 580mV@5A 5A 60V TO-252GE Schottky Diodes ROHS