R8008ANX
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
R8008ANX
JLCPCB Part #
C84994
Package
TO-220FM
Description
1 N-channel 1.03Ω@10V 1.08nF 39nC@10V 5V 800V 8A TO-220FM MOSFETs ROHS