PTZTE253.6B
MFR.Part #
PTZTE253.6B
JLCPCB Part #
C308715
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1 Independent 15Ω 1W 3.6V 3.6V~4V 60uA@1V SMA(DO-214AC) Zener Diodes ROHS