PTZTE253.6A
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
PTZTE253.6A
JLCPCB Part #
C5830061
Package
DO-214AC(SMA)
Description
15Ω 1W 3.6V 60uA@1V DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS