PSR100KTQFH1L00
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
PSR100KTQFH1L00
JLCPCB Part #
C2982501
Package
2512
Description
1mΩ 3W Current Sense Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS