MMBZ6V2ALFHT116
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
MMBZ6V2ALFHT116
JLCPCB Part #
C1975928
Package
SOT-23
Description
180pF 2.76A@10/1000us 200nA 24W@10/1000us 3V 6.2V 8.7V IEC 61000-4-2 TVS SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS