MCR50JZHF82R5
MFR.Part #
MCR50JZHF82R5
JLCPCB Part #
C19750777
Description
-55℃~+155℃ 500mW 82.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS