MCR18ERTF5490
MFR.Part #
MCR18ERTF5490
JLCPCB Part #
C19477923
Description
-55℃~+155℃ 250mW 549Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS