MCR18ERTF16R0
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
MCR18ERTF16R0
JLCPCB Part #
C19471762
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 16Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS