MCR03EZPD8201
MFR.Part #
MCR03EZPD8201
JLCPCB Part #
C507437
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 8.2kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS