MCR03ERTJ160
MFR.Part #
MCR03ERTJ160
JLCPCB Part #
C308109
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16Ω 50V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS