MCR01MRTF5602
MFR.Part #
MCR01MRTF5602
JLCPCB Part #
C224543
Description
-55℃~+155℃ 50V 56kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS