KTR18EZPF5491
MFR.Part #
KTR18EZPF5491
JLCPCB Part #
C2091194
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.49kΩ 500V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS