KTR18EZPF21R5
MFR.Part #
KTR18EZPF21R5
JLCPCB Part #
C2110336
Description
-55℃~+155℃ 21.5Ω 250mW 500V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS