ESR10EZPJ270
MFR.Part #
ESR10EZPJ270
JLCPCB Part #
C2074290
Description
-55℃~+155℃ 150V 27Ω 400mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS