EDZTE616.8B
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
EDZTE616.8B
JLCPCB Part #
C2889121
Package
SC-79(SOD-523)
Description
1 Independent 150mW 40Ω 500nA@3.5V 6.65V~6.93V 6.8V SC-79(SOD-523) Zener Diodes ROHS