BZX84C6V8LT116
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BZX84C6V8LT116
JLCPCB Part #
C253205
Package
SOT-23
Description
1 Independent 15Ω 250mW 2uA@4V 6.4V~7.2V 6.8V SOT-23 Zener Diodes ROHS