BV1LE040EFJ-CE2
MFR.Part #
BV1LE040EFJ-CE2
JLCPCB Part #
C17199503
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+150℃ 1 17.5A 3V~5.5V 40mΩ Active High Low Side Switch SOIC-8 Power Distribution Switches ROHS