BV1LB028FPJ-CE1
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BV1LB028FPJ-CE1
JLCPCB Part #
C3235822
Package
TO-252
Description
-40℃~+150℃ 1 28mΩ 3V~5.5V 40A TO-252 Power Distribution Switches ROHS