BV1HD090FJ-CE2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BV1HD090FJ-CE2
JLCPCB Part #
C2150182
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+150℃ 1 4.5V~36V 90mΩ 9A Active High High Side Switch Undervoltage Protection(UVP)、Overcurrent Protection(OCP)、Over Temperature Protection SOIC-8 Power Distribution Switches ROHS