BU29TD2WNVX-TL
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BU29TD2WNVX-TL
JLCPCB Part #
C5336725
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.9V 200mA 35uA 460mV@(200mA) 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS