BU19UA3WNVX-TL
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BU19UA3WNVX-TL
JLCPCB Part #
C6755623
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.9V 300mA 320mV@(300mA) 5.5V 70dB@(1kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS