BH29FB1WHFV-TR
MFR.Part #
BH29FB1WHFV-TR
JLCPCB Part #
C5577520
Package
HVSOF-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.9V 250mV@(100mA) 40uA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HVSOF-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS