BH28NB1WHFV-TR
MFR.Part #
BH28NB1WHFV-TR
JLCPCB Part #
C5954068
Package
HVSOF5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.8V 250mV@(100mA) 5.5V 60uA 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HVSOF5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS