BH25FB1WHFV-TR
MFR.Part #
BH25FB1WHFV-TR
JLCPCB Part #
C3293196
Package
HVSOF5
Description
-30℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.5V 40uA 450mV@(100mA) 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive HVSOF5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS