BH18LB1WHFV-TR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BH18LB1WHFV-TR
JLCPCB Part #
C5954049
Package
HVSOF-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 150mA 40uA 450mV@(100mA) 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HVSOF-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS