BA15BC0T
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BA15BC0T
JLCPCB Part #
C3748163
Package
TO-220FP
Description
-40℃~+105℃ 1 1.5V 16V 1A 500uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220FP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS