2SAR340PT100Q
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
2SAR340PT100Q
JLCPCB Part #
C3198930
Package
TO-243AA
Description
100mA 10uA 400V 400mV 500mW 82 PNP TO-243AA Bipolar (BJT) ROHS