2SAR340PT100P
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
2SAR340PT100P
JLCPCB Part #
C3198941
Package
TO-243AA
Description
-55℃~+150℃ 1 PNP 100mA 10uA 2W 400V 400mV 7V 82 PNP TO-243AA Bipolar (BJT) ROHS