TP1602370395
Extended
Manufacturer
ROCPU Switches
MFR.Part #
TP1602370395
JLCPCB Part #
C3030993
Package
SMD
Description
-40℃~+90℃ 16V 3.95mm 500,000 Cycles 50mA 7N 8.4mm 8.4mm IP67 No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket Yellow Green SMD Tactile Switches ROHS