RPM300ZF1R00S
MFR.Part #
RPM300ZF1R00S
JLCPCB Part #
C381342
Description
1Ω 300W Planar Non-Inductive Power Resistor ±1% ±100ppm/℃ SOT-227 Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS