RPM300ZF1K00S
Extended
Manufacturer
RESI
MFR.Part #
RPM300ZF1K00S
JLCPCB Part #
C381346
Package
SOT-227
Description
1kΩ 300W Planar Non-Inductive Power Resistor ±1% ±100ppm/℃ SOT-227 Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS