RNP20EHJR050T9
MFR.Part #
RNP20EHJR050T9
JLCPCB Part #
C381405
Package
TO-263
Description
35W 50mΩ Planar Non-Inductive Power Resistor ±250ppm/℃ ±5% TO-263 Chip Resistor - Surface Mount ROHS