RMP50UHJR050T9
MFR.Part #
RMP50UHJR050T9
JLCPCB Part #
C381332
Description
50W 50mΩ Planar Non-Inductive Power Resistor ±250ppm/℃ ±5% TO-220-2(SMD) Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS