RMP50UCF10K0Q9
MFR.Part #
RMP50UCF10K0Q9
JLCPCB Part #
C381339
Description
10kΩ 50W Planar Non-Inductive Power Resistor ±1% ±50ppm/℃ TO-220-2(SMD) Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS