PTFR0805B33K0P9
MFR.Part #
PTFR0805B33K0P9
JLCPCB Part #
C2849182
Description
-55℃~+155℃ 130mW 150V 33kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS