PTFR0603B48R7N9
MFR.Part #
PTFR0603B48R7N9
JLCPCB Part #
C2692820
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 48.7Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS