PTFR0603B240KN9
MFR.Part #
PTFR0603B240KN9
JLCPCB Part #
C5382629
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 240kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS