PTFR0402B56K2P9
MFR.Part #
PTFR0402B56K2P9
JLCPCB Part #
C2692949
Description
-55℃~+125℃ 56.2kΩ 60mW 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS