PTFR0402B16K5P9
MFR.Part #
PTFR0402B16K5P9
JLCPCB Part #
C2693058
Description
-55℃~+125℃ 16.5kΩ 60mW 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS