LCSR2512FR040Q9L
MFR.Part #
LCSR2512FR040Q9L
JLCPCB Part #
C520405
Description
0.04Ω 20A 2W Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS