HPCR0805F8K25K9
MFR.Part #
HPCR0805F8K25K9
JLCPCB Part #
C365353
Description
-55℃~+125℃ 150V 250mW 8.25kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS