AECR0805F8K20K9
MFR.Part #
AECR0805F8K20K9
JLCPCB Part #
C352171
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 8.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS