AECR0603F1R60S9
MFR.Part #
AECR0603F1R60S9
JLCPCB Part #
C2848994
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 1.6Ω 100mW 50V Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS