AECR0603F15K0K9
MFR.Part #
AECR0603F15K0K9
JLCPCB Part #
C328339
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 15kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS