X9C102SZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X9C102SZ
JLCPCB Part #
C1520914
Package
SOIC-8
Description
0℃~+70℃ 1 100 1kΩ 4.5V~5.5V 750uA EEPROM Linear U/D ±20% ±600ppm/℃ SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS