X95820WV14IZ-2.7
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X95820WV14IZ-2.7
JLCPCB Part #
C1520958
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+85℃ 10kΩ 2 2.7V~5.5V 256 5uA EEPROM I2C Linear ±20% ±45ppm/℃ TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS