X95820UV14IZ-2.7
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X95820UV14IZ-2.7
JLCPCB Part #
C1539969
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+85℃ 2 2.7V~5.5V 256 50kΩ 5uA I2C Linear ±20% ±45ppm/℃ TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS