X9279UV14Z-2.7T1
MFR.Part #
X9279UV14Z-2.7T1
JLCPCB Part #
C6358414
Package
TSSOP-14
Description
0℃~+70℃ 1 2.7V~5.5V 256 50kΩ 5uA I2C Linear ±20% ±300ppm/℃ TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS