X9279TV14Z-2.7T1
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X9279TV14Z-2.7T1
JLCPCB Part #
C6030248
Package
TSSOP-14
Description
0℃~+70℃ 1 100kΩ 2.7V~5.5V 256 I2C Linear ±20% ±300ppm/℃ TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS